Toimumise aeg: 31. juuli 2019

Koht: Saku

Korraldaja: Porter Racing

Raja pikkus: 3.8 km. Lasterada 1,1 km

Stardipaik: Saku terviserajad

Start: 17:00 – 20:00 (Ajavõtt finišis ja rajatähistus garanteeritud kuni 21:00)

Rajast. Seekordne Saku kolmapäevaku etapp on toodud vahelduseks metsast välja Saku terviseradade piirkonda. Need,kes on mõnel eelneval aastal osalenud hooaja lõpetamisel Sakus, leiavad eest juba tuttava raja, kuid mõningate “mugandustega”. 🙂  Saab sõita palju ümber puude ja üle puude, ümber kivide ja üle kivide, hullata veidi tehissuusamäe nõlvadel ning lisaks tavapärasele üle jõe sõitmisele saab nüüd sõita LÄBI jõe. Soovitame kuivad vahetus jalanõud kaasa võtta, et mitte märgadega sokkidega koju minna. Lapsevanemad ei pea muretsema, sest lapsi hoiame veekogust eemale. Saku rada on lühike ja tehniline, kuid puuduvad kaasaegsed kaelamurdvad elemendid ja seetõttu sobivad Saku tehnilised lõigud proovimiseks ka neile, kes muidu nõutu näoga meetrise dropi ees seisma jäävad ja uude kiivrisse investeerida ei soovi. Ehk lühidalt – Saku rada on hea koht harjutamiseks. 

Lasterada on 100% ulatuses eraldi rada metsas ja tehnilisus seisneb pööretes ning mõnes kraavis ja juurikases auguses. Kasutusel on ka üks chicken-line.

  • Tehnilisus
  • Kiirus
  • Tõusud
  • Hirmufaktor
  • Lasterada

Juhised stardipaika jõudmiseks:

Terviseraja väikesesse parklasse seekord parkida ei saa. Autod tuleb jätta kas Saku spordikeskuse suurde parklasse (starti 0.8 km) või siis väiksemasse parklasse Saku raudteejaama (starti 0.4 km). Soovitame kaaluda võimalust sõita Tallinnast rattaga kohale. Tagasi saab ka rongiga, kuid kohaletulekuks rongi ei soovita seoses Elroni uute reeglitega. Kes soovib ja teab, siis võib parkida ka heinamaale Saku 100 parklasse (starti 0.6 km)

Suur parkla: Google Maps “Saku valla spordikeskus

Raudteejaama parkla: Google Maps “Saku raudteejaam

Võistluskeskus: Google Maps