Toimumise aeg: 3. juuli 2019

Koht: Keila

Korraldaja: Porter Racing

Raja pikkus: 7.8 km

Stardipaik:   Keila pesapalliväljak, Tammiku tee, Keila

Start: 17:00 – 20:00 (Ajavõtt finišis ja rajatähistus garanteeritud kuni 21:00)

Rajast:

KOHALEJÕUDMINE: Võistluskeskus asub Tammiku küla Keila pesapalliplatsi lähedal. Sinna pääseb Tammiku tee kaudu Keila – Haapsalu maanteelt. Mõnikümmend meetrit enne raudteeülesõitu keerab tee paremale (valge suunaviit “Tammiku tee”) ja sealt on  parklasse 2,6 km. Tee on kohati väga kitsas ja seetõttu toimub parklast väljasõit edasi mööda Tammiku teed Keila – Paldiski maanteele. Palume mitte sõita autoga koju mööda parklasse tuldud teed, sest kitsast teelõiku on mitusada meetrit ja möödumisvõimalus puudub!  Võimalusel (kes piirkonda tunnevad) soovitame autod parkida Keila terviseradade parklasse Tankimäe kõrval ning sõita võistluskeskusesse rattaga (u. 2 km). Parkla aadressiks annab Google Maps: Tammiku tee 17A, Keila (koordinaadid 59.317450, 24.360776). Parkla, võistluskeskus, autoga liikumise suunad ning igaks juhuks ka Keila terviseradade parkla on näha alloleval pildil.
Parklast võistluskeskusesse on 0,7 km ja see tee on tähistatud noolte ja lindiga. Vajadusel küsige abi parkimiskorraldajatelt.

 

 

 

 

 

PARKIMINE:
Autod pargitakse kahele poole teed lagedale alale vastavalt parkimiskorraldajate juhistele.

TEHNILISUS:
Võrreldes eelmise aastaga on rada veidi tehnilisem. Ringile on lisandunud taas uued singlid, mis Keila maastikule omaselt nõuavad tähelepanu. Uued rajalõigud on sealsel tüüpilisel kivisel pinnasel – ei midagi ohtlikku, kuid palju on järske pöördeid, kus samaaegselt lenksuhoidmisele peab tähelepanu pöörama õigele ülekandele. Ühele uuele singlile on ehitatud palkidest dropp, mida on võimalik läbida aeglase tempoga üle sõites või kiirema hooga kerge hüppega. Võsa singlil on noolega tähistatud hüpekas, mida on samuti võimalik vältida läbides kanaliini. 

TÕUSUD: Paar lihtsamat tõusu kõrguste vahega 2 – 4 m.

KIIRUS: Singlid vajavad palju tähelepanu ja on seetõttu pigem aeglasemapoolsed. Ülesõidud ühelt singlilt teisele on kiired. Või väga kiired, kuidas kellelegi. 🙂

HIRMU FAKTOR: Üks laskumine auku, kõrguste vahe ca 1,5 m, hüpekas  ja drop (~ 50 cm). Kõik kohad on tähistatud hoiatava nooltega märgiga.

PÕHIRADA:
Pikkus ca 7,8km. Singlitel möödumine raskendatud. Olge siis mõistlikud ja saage möödumistes kokkuleppele. “Hopp-hopp” või “tuleks mööda!” sobib ka hästi. „Pulss punases“ sõites, ei pruugi alati aru saada väljendist „tulen paremalt, vasakult“. Aga paljudele võivad sobida ka need!

…ja lõppu ikka, peale möödumist „tänan“ ka! Teeb tuju heaks 🙂

LASTE RADA:
Pikkus ~ 1 km. Kattub suurte rajaga ca 250 m ulatuses singlil ja  metsateel, ruumi möödumiseks on hästi, kuid olge palun tähelepanelikud, sest lastega liiguvad tihti kaasa ka lapsevanemad!

RINGIDE ARV:
Lisaks kirjas ka infotahvlil stardialas.

M / N: 2 ringi
M14 / N14: 1 ringi
M12 / N12: laste ring – ringide arve selgub kohapeal
L10: laste ring – ringide arve selgub kohapeal

  • Tehnilisus
  • Kiirus
  • Tõusud
  • Hirmufaktor
  • Lasterada

Juhised stardipaika jõudmiseks:

Parkla aadressiks annab Google Maps: Tammiku tee 17A, Keila (koordinaadid 59.317450, 24.360776).