Toimumise aeg: 4. juuli 2018
Koht: Raudalu
Korraldaja: CC Rota Mobilis
Raja pikkus: 7.63 km
Stardipaik: Karuse tänaval Tallinnas vahetult enne pööret koerte varjupaiga suunas
Start: 17:00 – 20:00 (Ajavõtt finišis ja rajatähistus garanteeritud kuni 21:00)

Rajast:
KOHALEJÕUDMINE: Waze – Karuse tänav (Tallinn, Estonia)

PARKIMINE:
Võistluse toimumise ajaks on parkimine lubatud Karuse tänaval teega külgneval alal (kuni 90 kraadise kurvini Viljandi mnt poolt tulles). Sinna parkides palun arvestada, et vabaks peab jääma vähemalt kahe sõiduki laiune teeriba! Korraliku maastikusuutlikkusega sõidukite jaoks on suurepärane parkla kohe selle 90 kraadise kurvi taga paremal pool teed (tühermaa). Koerte varjupaiga parklasse mitte parkida!
Esmaklassiline parkla asub Raudalu Konsumi juures, kust on stardilinnakusse 600 m (500 m linna poole ja pööre vasakule) – korraldaja seal parkimist ei ohja!

RADA:
Jah, Sa nägid distantsi vaadates õigesti – rada on see aasta tõesti üks terve ring! See on suuresti tänu ühe mehe pingutustele, kes elab seal samas ning käib regulaarselt uusi singleid mõõtmas ja sisse sõitmas. Allan Lahe – sinu panust selle aastase võistluse õnnestumisse ei saa kuidagi alahinnata!

Peamine märksõna – vaheldusrikkus. Pea iga paarisaja meetri tagant vahetub maastik totaalselt. Leiate end painutamas kitsastel keerutavatel metsasinglitel, sukeldumas nii sirgetesse kui s-kujulistesse kraavidesse, pumpamas BMX stiilis roller-coasteritel, avastamas punase mullaga Austraalia pinnast kui testimas kummirõhku ühel lühikesel juurikaprofessori lõigul.

TEHNILISUS: Raja läbimiseks ei ole vaja kõrgemal tasemel piloodipabereid, hakkama saad ka väiksema MTB kogemustepagasiga. Küll aga kuluvad XC oskused ära, kui tahad võita! Kiired tagasipöörded, pisikesed tõusunukid ja palju kurve – sekundeid on võita või kaotada hulganisti.

TÕUSUD: Tõusumeetrite pärast sellel rajal pead murdma ei pea. Arvestatavaid tõuse ei ole ning tõusumeetrid kogunevad üksikutest põksudest ja küngastest. Põhiringil on tõusumeetreid 25m.

KIIRUS: Valdav osa rajast on kõval pinnasel ning kiiruse piirajaks on eelkõige kurvid. Lisaks on mitu lühikest nö panemise sirget, kus on lihtne möödasõite teha ja max kiirust naabrimehega võrrelda.

HIRMU FAKTOR: Sildu ja purdeid pole ning midagi muud hirmsat ka mitte.

LASTE RADA:
Pikkus 700 m. Tegemist on pigem lihtsamapoolse rajaga, mis koosneb kahest sektsioonist – kurvitamine metsas endurotsiklite jäljes ning naasmine mööda siledamat pinnaseteed finišisse.
Lasterada ei kattu põhirajaga muus osas, kui stardikoht.
Tähelepanu – kuna ringe koguneb palju, siis palume korrektsete tulemuste saamiseks ringida arvu hoolikalt lugeda!

RINGIDE ARV (esialgne, võib muutuda):
Kontrolli info üle stardialas!

M / M30 / M40 / M50 / M60:    2 ringi
N / N30 / N40:                         2 ringi
M16:                                        2 ringi
M14 / N14 / N16:                    1 ring
M12 / N12:                              6 lasteringi
L10:                                        3 lasteringi

  • Tehnilisus
  • Kiirus
  • Tõusud
  • Hirmufaktor
  • Lasterada

Raudalu etapi start/finiš