Toimumise aeg: 20. juuni 2018

Koht: Keila

Korraldaja: Porter Racing

Raja pikkus: 7.5 km

Stardipaik:   Keila pesapalliväljak, Tammiku tee, Keila

Start: 17:00 – 20:00 (Ajavõtt finišis ja rajatähistus garanteeritud kuni 21:00)

Rajast:

KOHALEJÕUDMINE: Võistluskeskus asub Tammiku küla Keila pesapalliplatsi lähedal. Sinna pääseb Tammiku tee kaudu Keila – Haapsalu maanteelt. Mõnikümmend meetrit enne raudteeülesõitu keerab tee paremale (valge suunaviit “Tammiku tee”) ja sealt on  parklasse 2,6 km. Tee on kohati väga kitsas ja seetõttu toimub parklast väljasõit edasi mööda Tammiku teed Keila – Paldiski maanteele. Palume mitte sõita autoga koju mööda parklasse tuldud teed, sest kitsast teelõiku on mitusada meetrit ja möödumisvõimalus puudub!  Võimalusel (kes piirkonda tunnevad) soovitame autod parkida Keila terviseradade parklasse Tankimäe kõrval ning sõita võistluskeskusesse rattaga (u. 2 km). Parkla aadressiks annab Google Maps: Tammiku tee 17A, Keila (koordinaadid 59.317450, 24.360776). Parkla, võistluskeskus, autoga liikumise suunad ning igaks juhuks ka Keila terviseradade parkla on näha alloleval pildil.
Parklast võistluskeskusesse on 0,5 km ja see tee on tähistatud noolte ja lindiga. Vajadusel küsige abi parkimiskorraldajatelt.

 

 

 

 

 

PARKIMINE:
Autod pargitakse kahele poole teed lagedale alale vastavalt parkimiskorraldajate juhistele.

TEHNILISUS:
Võrreldes eelmise aastaga on rada veidi tehnilisem. Ringile on lisandunud kaks täiesti uut singlit, Pommiaugu ja Võsa, mis mõlemad nõuavad tähelepanu neid läbides. Uued rajalõigud on küllaltki tehnilised ja osavust nõudvad – ei midagi ohtlikku, kuid palju on järske pöördeid, astmeid ja aukudest ning lohkudest läbisõitmist, kus samaaegselt lenksuhoidmisele peab tähelepanu pöörama õigele ülekandele. Pommiaugu singlil on üks noolega tähistatud järsk laskumine auku, mida saab soovi korral vältida kanaliini abil. Võsa singlil on noolega tähistatud hüpekas, mida on samuti võimalik vältida läbides kanaliini. Lisaks kahele eelpool nimetatud uuele singlile on rajal sees ka vanem Jõulumäe singel, mis eelmisel aastal kasutusest välja jäi. Sellel lõigul ohtlikud kohad puuduvad.
Eelmisel aastal juba tuttavaks saanud Triikraua singlil on üks järsem aste, mida aastaga on oluliselt lihvitud ratturite poolt, kuid igaks juhuks tähistame ta siiski noolega. Seal kanaliini vajadus puudub. Samuti eelmisel aastal kasutusel olnud Metsmaasika singli ainukesed ohtlikud kohad on rajaäärsed madalad kännud ning…juba valminud metsmaasikad. Kui ei ole kiiret, siis luba omale see 30 sekundit ja söö mõned. 🙂

TÕUSUD: Paar lihtsamat tõusu kõrguste vahega 2 – 4 m.

KIIRUS: Singlid vajavad palju tähelepanu ja on seetõttu pigem aeglasemapoolsed. Ülesõidud ühelt singlilt teisele on kiired. Või väga kiired, kuidas kellelegi. 🙂

HIRMU FAKTOR: Üks laskumine auku, kõrguste vahe ca 1,5 m ning uus hüpekas (drop ~ 50 cm). Mõlemate juures on kanaliin. Väike drop Triikraua singli alguses, kanaliini pole. Kõik kohad on tähistatud hoiatava nooltega märgiga.
Ohtlikumad kännud rajal püüame värvida nähtavamaks.

PÕHIRADA:
Pikkus ca 7,5km. Singlitel kohati möödumine raskendatud. Olge siis mõistlikud ja saage möödumistes kokkuleppele. “Hopp-hopp” või “tuleks mööda!” sobib ka hästi. „Pulss punases“ sõites, ei pruugi alati aru saada väljendist „tulen paremalt, vasakult“. Aga paljudele võivad sobida ka need!

…ja lõppu ikka, peale möödumist „tänan“ ka! Teeb tuju heaks 🙂

LASTE RADA:
Pikkus ~ 1 km. Kattub suurte rajaga ca 250 m ulatuses metsateel, ruumi möödumiseks on hästi, kuid olge palun tähelepanelikud, sest lastega liiguvad tihti kaasa ka lapsevanemad!

 

RINGIDE ARV:
Lisaks kirjas ka infotahvlil stardialas.

M / N: 2 ringi
M14 / N14: 1 ringi
M12 / N12: 4 laste ringi
L10: 2 laste ringi 

  • Tehnilisus
  • Kiirus
  • Tõusud
  • Hirmufaktor
  • Lasterada

Juhised stardipaika jõudmiseks:

Parkla aadressiks annab Google Maps: Tammiku tee 17A, Keila (koordinaadid 59.317450, 24.360776).

Keila kolmapäevak