Toimumise aeg: 21. juuni 2017

Koht: Raudalu

Korraldaja: CC Rota Mobilid

Raja pikkus: 5,5 km

Stardipaik: Raudalu

Start: 17:00 – 20:00

  • Tehnilisus
  • Kiirus
  • Tõusud
  • Hirmufaktor
  • Lasterada

Raudalu etapp juhatab sisse järjekordse uuenduse Kolmapäevakute juubelihooajal. Esimest korda sarja ajaloos toimub sõit kiiruskatsetel! Sõidad üle stardijoone nagu tavaliselt, aga selle asemel, et ringiga samasse kohta tagasi jõuda, juhatavad lindid sind hoopis 5 km eemale, kus ootab finišijoon. Peale selle ületamist lased pulsi rahulikult alla ja siirdud vabalt valitud tempos tagasi stardiala poole, et seda katset veelkord lihvida. See siis pädeb võistlusklasside kohta, kus sõidetakse kaks katset.

Raudalu kiiruskatse selgroo on meile loonud enduro tsiklitega sõitjad. See tähendab suures plaanis seda, et pea 90% rajast on singel. Alguspunktiks on nö Koerte rand ja lõpp-punktiks Raku järve lõunatipu lähedal paiknev piknikuala, mis on liivadüünide vahetus läheduses. Nende kahe punkti vahele mahub lugematul hulgal puude vahel kurvitamist, palgiületusi, punase liiva düüne, BMX-stiilis pumptrack’i ja mõned kivid ja juurikad lõppakordiks. Mais 2017 on rada sõidetav 100% ulatuses ilma jalga maha panemata.

Möödumisvõimaluste poolest on rada unikaalne – nii u 50% ulatuses on kiiruskatse 1,5 sõitja laiune. Kui eessõitja järgi ei anna, siis on möödumine keeruline. Piisab aga vaid eessõitjal kalduda singli ääre poole, et teha möödumismanööver hõlpsaks mõlemile ilma aega kaotamata. On üksikud lõigud, eriti nö Hiiu kraavisektor, kus möödumine on raskendatud.

Rajal on kaks tehniliselt keerukamat kohta. Kohe 50m stardist on üks kaval juurikaületus, mis ilmub Su ette kiiremini, kui Sa oodata oskad. Kui soojendust teha ei jõua, siis sõida kasvõi see lõik enne läbi. Raja 2/3 peal punastel liivadüünidel on endurotsiklite poolt äestatud jäme palk. Sealt saab üle ühte kitsukest trajektoori mööda, mida peab ette teadma. Kanaliin on olemas ja kaotust koguneb ca 3-4 sekundit.

Rajakaart GPX
Rajakaart TCX

Teekond finišist starti

Lastering saab olema omaette rajalõigul, mis ei kattu põhirajaga. Osaliselt seetõttu on lasterada pigem lihtsamate killast.

L10 – 3 lasteringi

M/N 12 – 6 lasteringi

M/N 14 – 1 läbimine Raudalu kiiruskatse (ca 4,9 km)

M/N 16 – M/N 60 – 2 Raudalu kiiruskatse läbimist (ca 4,9 + 4,9 km)

Ajavõtt ja tulemused:

Lastel ja ühe ringi läbijatel on kõik nagu tavaliselt. Kahe ringi läbijatel arvestab süsteem võistluse ajal sisse ka selle nn tagasitulemise ringi ja netis on näha aeg kokku – 1 kiire ots, tagasitulek ja teine kiire ots. Peale võistlust tehakse kõigile korraga muudatus ja lisatakse 1 otsa lõpuajale 2 ringi aeg. Näha jääb nagu oleks 2 ringi järjest sõidetud ja teise otsa lõpuaeg (kellaajana) on arvutatud, mitte reaalne. Ca kella 23 peaks olema muudatused tehtud ja ka koond üleval. Paanika palume hoida hilisemaks 🙂

Katkestamised – seekord ei ole tehnilistel põhjustel uuesti alustamine lubatud. Kõik tehnilised tõrked tuleb likvideerida jooksva aja sees või leppida osalise/DNF tulemusega. 

Parkimine:

Parkimiseks on sobivaim Raudalu Konsumi parkla ja sellega külgnevad parklad. Mõtled, et stardikohast 600m kaugusel? No sellevõrra on Sul sinna lähem tee finišist! Parkimine on lubatud ka stardilinnaku vahetus läheduses oleval Karuse tänaval (kuni 90 kraadise kurvini Viljandi mnt poolt tulles). Sinna parkides palun arvestada, et vabaks peab jääma vähemalt kahe sõiduki laiune teeriba. Korraliku maastikusuutlikkusega sõidukite jaoks on suurepärane parkla kohe selle 90 kraadise kurvi taga paremal pool teed (tühermaa). Koerte varjupaiga parklasse mitte parkida!

Hilisemad startijad – kui taevas on pilvitu, võib õhtune päike katse lõpuosas meelehärmi valmistada. Soovitav kasutada tumeda klaasiga

spordiprille.

Finišist tagasi stardi suunas saab liikuda vabalt valitud trajektoori mööda.

Korraldajad on lintidega tähistanud tee Viljandi mnt äärsele ATV rajale (200 m ulatuses on ka asfalti), mis on kõige maastikuhõngulisem trass. Korraldajate poolt on kooskõlastamata sõita mööda Raku järve kaldal kulgevaid kruusateid mööda. Sellel lõigul aega ei võeta!