Toimumise aeg: 22.aprill 2015
Koht: Kakumäe poolsaare tipp
Korraldaja: velo clubbers
Raja pikkus: 3.7-3.9 km (eri aparaadid annavad eri pikkuse)
Stardipaik: Kiviranna tee lõpus olev lagendik. Eelmistel aastatel osalejatele on see tuttav paik.
Start avatud: 17.00 – 20.00

TEHNILISUS
tehn3
Kakumäe rada on tuntud oma tehnilisuse poolest, mis väljendub eelkõige juurikate rohkuses ning mõnede singlite pehmuses. Kui vihma ei tule enne sõitu, siis on rajapõhi pigem kõva ja rada “kiire”. Tehnilisust lisavad mõned nõksud ja mõned kniksud rajal, mõned lenksulaiuse testimise kohad ning üks laskumine mereäärde. Silmad peavad lahti olema, et mõni juurikas või muu üllatus lenksu risti ei vii. Vahetult finishi eel on seekord olemas väike tehniline valikuvariant – “kaarega turvaliselt” või “otsem üle kivide – 5 sekki”.

TÕUSUD
tous2
Rajal üks tõus – mereäärest üles – ja paar põksu. Seega ei midagi erilist, kuid pulsi saab natuke üles ja käigud vasakule.

KIIRUS
kiirus2
Rajal on lõike, kus osavamad keeravad seieri uljalt paremale, kuid valdavalt on tegu siiski etaloniks kujunenud maratonkiiruse mõistes kulgemisega. Kui kuidagi veel iseloomustada, siis rada on kiire fullsusseritele ja aeglane täisjäikadele. Planeerijatele infoks, et raja kõige aeglasemad on 2. ja 3. km ning kõige kiirem viimane. 1. km on pigem keskmine sisaldades ühte aeglast lõiku.

HIRMUFAKTOR
hirm2
Kaks betoonpurret, üks kõver laskumine ja mõned äärepealsed ei tohiks väga jalga värisema panna. Piisava tempoga liikudes ei pane neid tegelikult tähelegi …

LASTERADA
lapsed
Kõikse tublimatele osalejatele on oma rada, mis erineb suuremate rajast mõne karmima poogna lõikamise poolest.

Kohale jõudmine:
Kohale jõudmiseks tarvitada Kakumäe teed, millele suubuda kas Vana-Rannamõisa teelt või Vabaõhumuuseumi teelt. Kakumäe teel, suht poolsaare tipu lähedal keerata paremale Kivirianna teele ja kulgeda seda mööda kuni lõpuni välja (peale majade vahelt välja jõudmist muutub Kiviranna tee kõvakattega teest tavaliseks metsavaheteeks).
NB! Metsavahel ristub kohale jõudmise tee korra ka võistlusrajaga, PALUN OLLA SEAL TÄHELEPANELIK!

Parkimine:
Autoga tulijatel palume oma auto jätta kas Rocca al Mare kooli, Vabaõhumuuseumi või Kakumäe ranna (sealt 2km starti) parklatesse. Võistluspaiga vahetus läheduses (nö ukse ees) parkimisvõimalused puuduvad. Nagu ikka on kõige soovitavam tulla kaherattalisega.
NB! Võistluspaiga piirkonna tänavate ja teede ääres on parkimine keelatud! Palun austage antud reeglit, et ka tulevikus oleks võimalik seal võistlust korraldada!

Rada:
Rada on 95% osas sama, mis eelmisel aastal. Kulgemissuund on päripäeva, start ja finish on natuke erinev varasemast, plats on sama. Olulisema lisana on neeme tipus lisatud mõned toredad singlijupid. Kaldapealne juurikamaailm on sees maksimaalselt.
Kõige väiksematele võistlejatele saab olema sarnaselt eelmise aastaga oma LASTERADA. Sellelt rajalt on väljas ilmselt (otsustatakse võistluspäeval) neeme tipus oleva punkri ümbruses toimuv ning samuti finishi ala lähedane laskumine-tõus. Seega junsud julgelt peale!
Raja GPX fail on saadaval järgnevalt lingilt – https://drive.google.com/file/d/0B9uwKmr6UZzSTWdEUlhza3BWZHM/view?usp=sharing

NB! Teadaolevalt on Kakumäe rada tehniline ning küllaltki kitsas. Sellest tulenevalt panevad korraldajad nii osalejate kui ka pealtvaatajate hingele olla rajal ja selle kõrval kultuursed inimesed!

Ringide arv:
M / M30 / M40 / M50: 3 ringi
N / N30: 3 ringi
M60 ja vanemad: 2 ringi
N40 ja vanemad: 2 ringi
M16 / N16 / M14 / N14: 2 ringi
M12 / N12 ja väiksemad: 1 laste ring